مقالات

فرش سجاده ای کاشان

فرش سجاده ای کاشان
5
(2)

فرش سجاد از انواع رایجی است که برای فرش مساجد و اماکن مذهبی استفاده می شود و با توجه به اینکه نقش سجاده بر روی این قالی ها چاپ می شود ، در بین عوام به فرش سجاده معروف است. فرش سجاده آریا ، فرش سجاده ای کاشان ، سجاده محرابی نام هایی هستند که به یک محصول اشاره دارند ، محصولی که برای فرش مساجد کاربرد دارد .

فرش سجاده کاشان

شهر کاشان نیز مانند کاشان از دیرباز در صنعت فرش از شهرت خاصی برخوردار بوده است و از برندهای معروف صنعت فرش ماشینی کاشان است . با توجه به شهرت خاص این شرکت متولیان زیادی به دنبال تهیه فرش خود از این شرکت هستند و به همین دلیل جستجوی فرش سجاده ای کاشان همچون فرش سجاده ای کاشان و فرش سجاده آریا در بین اکثر متولیان امر متداول است .

به طور کلی منظور از فرش کاشان ، فرش های تولید شده توسط شرکت فرش کاشان است که در میان طرح‌های فرش ماشینی ، برخی از طرح‌ها به دلیل نوع نقشه و همچنین طراحی منحصربه‌ فردشان به محبوبیت جهانی دست پیدا می‌کنند و توسط شرکت‌های مختلف بافته می‌شوند . به عنوان نمونه می توان به نقشه های فرش افشان ، باغ ارم و حوض نقره اشاره کرد .

طرح های فرش سجاده ای کاشان

فرش سجاده ای کاشان مانند فرش سجاده ای تبریز و فرش سجاده آریا سه نوع دارد ؛ فرش محرابی ، فرش سجاده ای بدون محراب و فرش سجاد یکپارچه و علاوه بر این فرش سجاده کاشان طرح های مختلفی دارد . به نام شبیه فرش کاشان طرح سامی ، فرش کاشان طرح مناجات ، فرش کاشان طرح رضوان و … از نمونه های معروف فرش کاشان هستند .

طرح و رنگ فرش سجاده ای کاشان

طرح فرش سجاده ای کاشان که یکی از طرح های محرابی به حساب می آید طرحی شلوغ و پر از گل و بوته هست و این فرش محراب دارای 2 ستون در اطراف خود بوده و کل طرح با حاشیه بسیار ظریفی احاطه شده است . الگو فرش سجاده ای کاشان در رنگ های متنوع از جمله سبز، آبی ، قرمز، قهوه ای و سرمه ای وجود دارد که مهم ترین و پرفروش ترین رنگ ها سبز یشمی (سبز عربی) و آبی فیروزه ای است.

بافته شده فرش سجاده ای کاشان

به طور رایج فرش مساجد به صورت طولی و با ابعاد مشخص و استاندارد بافته می شود که در هنگام نصب از یک طرف دیوار به دیوار مقابل گسترش می یابد .

فرش سجاده آریا، تولید کننده انواع فرش سجاده کاشان، فرش نماز، فرش نمازخانه و انواع فرش سجاده یا فرش مسجد با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد. جهت اطلاع از قیمت فرش سجاده و خرید انواع فرش سجاده ای با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

فرش سجاده کاشان
فرش سجاده ای کاشان

اندازه فرش سجاده ای کاشان

اندازه استاندارد محراب از طرح فرش سجاده کاشان به شرح زیر است :

طول: 125 سانتی متر
عرض : بین 63 تا 64 سانتی متر
شانه و تراکم فرش سجاده کاشان

به طور کلی اکثر فرش های مساجد را می توان هم با 500 شانه و هم با 700 شانه بافت ، اما فرش سجاده کاشان تنها 700 شانه خلق می شود و دلیلش هم این است که طرح فرش سجاده کاشان بسیار شلوغ بوده و اگر با 500 شانه بافته شود جلوه خوبی ندارد و به همین سبب با تعداد شانه بالاتر یعنی 700 شانه تولید می شود .
از نظر تراکم باید بگوییم فرش 700 شانه با 6 تراکم متعدد بافته می شود که در جدول زیر به همراه سطح کیفی هر کدام برای شما قرار داده ایم :

کیفیتتراکمنخ و شانه
ضعیف1500۱-اکریلیک و ۷۰۰ شانه
متوسط 1800۲- اکریلیک و ۷۰۰ شانه 
خوب 1950۳- اکریلیک و ۷۰۰ شانه 
خیلی خوب 2100۴- اکر یلیک و ۷۰۰ شانه 
عالی2250۵- اکریلیک و ۷۰۰ شانه 
عالی2550۶- اکریلیک و ۷۰۰ شانه 


دو نکته در مورد جدول فوق : اولین موضوعی که باید خدمت شما عرض کنیم این است که بهترین انباشتگی های پیشنهادی 2 تراکم 2100 و 2250 است . چون کمتر از 2100 فرش بافته شده برای مسجد قدری میان تهی خواهد بود و فرش بافته شده بالای 2250 ضخامت کمتری دارد . دوم اینکه فرش سجاده کاشان 700 شانه را تنها با یک نوع نخ می بافند و آن نخ اکریلیک است که عالی ترین کیفیت ممکن را در بین انواع نخ در بافت فرش ماشینی دارد که برای آشنایی کامل با انواع نخ های مورد استفاده در فرش سجاده به مقاله زیر مراجعه کنید :

خرید فرش سجاده کاشان از کارخانه با پایین ترین قیمت

طرح فرش سجاده ای کاشان ( یا فرش سجاده مشهد ) را می توانید به صورت آنلاین ( تلفنی ) و یا حضوری در شرکت فرش سجاده آریا خریداری کنید . برای ثبت سفارش باید 3 مرحله زیر را به ترتیب انجام دهید :

مشخص کردن طول و عرض مسجد

برای اینکه بتوانید اندازه مسجد یا نمازخانه خود را به طور دقیق معلوم کنید ، بهتر است یک پلان ساده از اندازه مسجد خود را روی کاغذ بکشید که در آن 3 مورد زیر مشخص شده است :
اندازه طول
اندازه عرض
بجهت قبله
شرکت ما با شناسایی 3 مورد فوق سایز فرش مورد نیاز را محاسبه کرده و اندازه دقیق بافت را به همراه میزان مساحت به شما اطلاع می دهد. توجه داشته باشید که نیازی به تعیین ستون‌ها ندارید زیرا بر اندازه نهایی بافت تأثیر نمی‌گذارد .

بیعانه جهت بافت فرش سجاده ای کاشان

پس از تعیین متراژ مورد نیاز بافت و توافق نهایی برای قیمت هر متر مربع ، پیش فاکتوری برای شما تهیه می شود که در آن اطلاعات کامل ذکر شده است و در صورت تایید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت تسویه می کنید . شرکت سفارش را ثبت کرده و شروع به بافتن آن می کند و رول فرش مسجد شما بسته به اندازه و تعداد سفارش بین 5 تا 15 روز بافته و تمام می شود .

توجه : برخی از ارگان های دولتی برای خرید فرش سجاده ای کاشان ، فرش سجاده آریا ، فرش سجاده ای کاشان نیاز به فاکتور رسمی و قانونی دارند و این مشکلی ندارد و در تماس با مدیریت فروش این درخواست را برای دریافت فاکتور قانونی (9% کسر مالیات بر ارزش افزوده) برای ارگان خود داشته باشید .

ارسال و نصب فرش سجاده ای کاشان

پس از آماده شدن فرش سجاده کاشان ، شرکت با مسئولین مسجد یا نمازخانه برای ارسال فرش ها هماهنگ می کند تا حداقل دو نفر برای نظارت بر نصب فرش در محل حضور داشته باشند و همچنین موارد لازم را نیز تامین کنند و راهنمایی های لازم را انجام بدهند.

توجه : ارسال فرش هم به صورت بسته و هم از طریق باربری امکان پذیر است و معمولا در صورت نیاز به نصاب ، رول های فرش از طریق پست و در حالت عدم نیاز به نصاب با باربری یا اتوبوس برای شما ارسال می شود .

پس از اتمام نصب فرش مسجد فاکتور نهایی توسط نصاب نوشته خواهد شد که در آن اندازه دقیق نصب فرش به همراه میزان انحراف ذکر شده است که بر اساس این فاکتور نهایی می توانید موجودی حساب را به صورت چک یا نقدی با نصاب به عنوان نماینده شرکت تصفیه کنید .

قیمت فرش سجاده ای کاشان

در مورد بهای فرش سجاده ای کاشان باید بگوییم که نرخ فرش مسجد تحت تاثیر عوامل مختلفی است ؛
مابین قیمت فرش سجاده مسجد و شانه فرش سجاده رابطه مستقیمی است که یعنی با افزایش عرض سجاده ، قیمت سجاده مسجد نیز افزایش می یابد و نماینده دیگر تراکم فرش است که بین تراکم فرش مسجد و قیمت فرش رابطه مستقیمی وجود دارد و یکی دیگر ازعوامل موثر در قیمت فرش مسجد ، دستگاه قالی بافی است .

سخن آخر

همانطور که در مقاله بالا مطالعه کردید فرش سجاده ای کاشان و فرش سجاده ای کاشان از بهترین برند های موجود در بازار هستند و شما می توانید به راحتی و با خرید آنلاین از شرکت فرش سجاده آریا این دونام بازارگانی را تهیه کنید و از نمای زیبای آن لذت ببرید.

قیمت فرش سجاده ای کاشان چقدر است؟

قیمت فرش سجاده کاشان به تراکم و تعداد شانه آن بستگی دارد.

فرش سجاده ای کاشان را از کجا بخریم؟

کارخانه تولیدی فرش سجاده آریا، تولید کننده و مجری فروش مستقیم و بدون واسطه فرش سجاده ای کاشان می باشد.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا کنون امتیازی داده نشده است.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.