مقالات

نحوه نصب فرش سجاده در مسجد

نحوه نصب فرش سجاده در مسجد
5
(1)

فرش سجاده یکی از پرکاربردترین انواع فرش ها در مساجد است و همواره در بین تولیدات کارخانجات فرش قرار دارد. به دلیل حساسیت تولید فرش سجاده ای تعداد کارخانجاتی که در این عرصه فعالیت می کنند در مقایسه با انواع دیگر فرش کمتر است. فرش سجاده ای کاشان یکی از نام های اشنا در این عرصه است که با تولیدات با کیفیت خود این افتخار را داشته است که فرش مورد نیاز مشتریان خود در سراسر ایران را با بهترین کیفیت به تولید برساند و موجبات رضایت مشتریان را فراهم آورد. در این مقاله قصد داریم به نحوه نصب فرش سجاده در مسجد بپردازیم و نکات مهمی را در این زمینه به شما عزیزان یادآور شویم. تا پایان ما را همراهی کنید.

فرش سجاده در مسجد

شاید در نگاه اول نصب فرش سجاده کار اسانی به نظر برسد اما باید بگوییم که نصب این نوع فرش از پیچیدگی های مخصوص به خود برخوردار است و می بایست توسط یک نصاب حرفه ای که تخصص او در زمینه نصب فرش های سجاده ای است، انجام شود. نحوه نصب فرش سجاده در مسجد بر اساس برش، دوردوزی و زیگزاگ انجام می شود.

این نوع فرش ها به دلیل این که صرفا در فضای مسجد و یا نمازخانه مورد استفاده قرار می گیرند به شکل رول های طولی تولید می شوند و در عرض های مختلف از جمله عرض 1.25 و 2.5 به تولید می رسند. در هگام نصب فرش سجاده می بایست به محل قرار گیری قبله و ستون ها دقت کنید. به نحوی که اگر به محلی به قبله متمایل است فرش به سمت قبله و در قسمت هایی که ستون قرار دارد فرش برش داده و دور دوزی شود.

نحوه نصب فرش سجاده در مسجد می تواند دشواری های مخصوص به خود را داشته باشد، زیرا فضای مساجد معمولا از متراژ بالایی برخوردار است و تعداد زیادی ستون در مسجد قرار دارد، که همین دو عامل عمل نصب را با دشواری رو به رو می سازد. لذا در هنگام نصب فرش سجاده در مسجد حتما از نصاب های متخصص در این امر مشاوره بگیرید.

فرش سجاده آریا بزرگترین مرکز تولید و فروش اینترنتی فرش سجاده و تولید کننده انواع فرش نمازی کاشان، فرش نمازخانه می باشد

نحوه نصب انواع فرش سجاده در مسجد

فرش های تشریفاتی حاشیه دار

در تولیدات بسیاری از کارخانجات از جمله فرش سجاده کاشان نوعی از فرش به نام فرش تشریفاتی وجود دارد که بدون محراب است و صرفا در حاشیه دارای طرح است. نحوه نصب فرش سجاده در مسجد در صورتی که از نوع تشریفاتی باشد کار به مراتب آسان تری در مقایسه با فرش های دیگر است. زیرا این نوع فرش ها در تمامی قسمت ها دارای طرح های مشابه هستند و نیازی نیست که در قسمت ستون ها و فضاهای متمایل به قبله، به محل قرار گیری طرح محراب فرش دقت نمود.

فرش سجاده بدون حاشیه

این نوع فرش ها دارای محراب و حاشیه نیستند و در عوض دارای اشکال هندسی و یا ترنج به طور یکسان در تمامی قسمت ها هستند. نحوه نصب فرش سجاده در مسجد در صورتی که فرش از نوع بدون حاشیه و محراب باشد نیز کمی مشکل است. چرا که در هنگام نصب این نوع فرش ها می بایست طوری عمل نصب را انجام دهید که اشکال هندسی و یا ترنج های یک رول مکمل رول دیگر باشد وحالت یکپارچه ای را در سرتاسر مسجد به چشم بیننده القا کند. جهت اطلاع از قیمت فرش سجاده و خرید انواع فرش سجاده ای با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

فرش سجاده اریا با تولید بهترین و با کیفیت انواع فرش های سجاده می تواند شما را در انتخاب مناسب ترین نوع این فرش ها متناسب با بودجه شما، یاری کند، چرا که قیمت فرش سجاده کاشان قیمتی کاملا مناسب و رقابتی در مقایسه با سایر تولید کنندگان است.

فرش محرابی

نحوه نصب فرش سجاده در مسجد در صورتی که از فرش محرابی استفاده شود می تواند به دو روش انجام پذیرد. در صورتی فرش سجاده خود را از نوع محرابی خریداری نموده اید از قبل نحوه نصب آن را نیز با نصاب و یا کارخانه ای که سفارش فرش خود را به آن داده اید هماهنگ کنید تا در صورتی که به تنظیمات خاصی نیاز است انجام شود.

در صورتی که هماهنگی مبنی بر نحوه نصب فرش محرابی انجام نگیرد فرش به همان شکل مرسوم خود یعنی موازی و پشت سر هم نصب می شود. این نوع چیدمان نیز از محبوبیت بالاتری برخوردار است و در بسیاری از مساجد نحوه نصب فرش سجاده در مسجد به شکل موازی و پشت سر هم انجام می شود.

جهت دریافت قیمت فرش سجاده ای و خرید انواع فرش سجاده با شماره های مندرج در سایت فرش سجاده آریا در تماس باشید.

نحوه نصب فرش سجاده در مسجد

نصب موازی و پشت سر هم

همانطور که اشاره نمودیم نحوه نصب موازی و پشت سر هم در بین افراد دارای محبوبیت بیشتری است. در این روش از نصب، تمامی فرش های دارای محراب به شکل کاملا منظم و پشت سرهم قرار می گیرند. به نحوی که نقش تمامی محراب ها بر روی فرش به طور کامل و دقیق پشت سر هم قرار می گیرد.

نصب شطرنجی یا یکی در میان

نحوه نصب فرش سجاده در مسجد در صورتی که از فرش از نوع محرابی باشد می تواند به صورت شطرنجی نیز اجرا شود . در این روش، محراب هر رول از فرش سجاده به شکل آجری و یکی در میان قرار می گیرد. این روش نصب به دلیل اینکه محراب ها پشت سر هم قرار نمی گیرند از محبوبیت بالایی برخودار نیست و در مساجد معدودی این نحوه نصب را مشاهده می کنید.

فرش سجاده ای کاشان، فرش نماز، فرش سجاده ارزان و انواع فرش سجاده یا فرش مسجد با قیمت مناسب و کیفیت بالا در فرش سجاده آریا موجود می باشد.

استفاده از فوم در هنگام نصب

تولیدات بسیاری از کارخانجات تولید فرش سجاده ای از جمله فرش سجاده کاشان در ضخامت های مختلف انجام می شود. ضخامت فرش های سجاده ای حدودا در اندازه 1 سانتی متر و در برخی موراد تا 2 میلی متر نیز نوسان دارد. این ضخامت ممکن است برای برخی از موارد مناسب نباشد و در هنگام نشستن بر روی فرش احساس راحتی و نرمی را به افراد ندهد.

در صورتی که تشخیص داده شود که فرش سجاده ای از نرمی مورد انتظار برخوردار نیست می توان درهنگام نصب فرش از فوم هایی با ضخامت چند میلی متری در زیر فرش استفاده نمود تا راحتی حداکثری برای نماگزاران فراهم شود.

توجه داشته باشید که فرش های تولید کارخانه فرش سجاده کاشان با داشتن تراکم بالا می تواند تا حد بسیار زیادی نرمی و راحتی مورد انتظار نمازگزاران را فراهم اورد و استفاده از هر گونه فوم در هنگام نصب فرش سجاده را غیر ضروری سازد.

جمع بندی نحوه نصب فرش سجاده در مسجد

در این مقاله به بررسی نحوه نصب فرش سجاده در مسجد پرداختیم. همانطور که ذکر نمودیم نصب فرش های سجاده از پیچیدگی های مخصوص به خود برخوردار هستند و برای این امر می بایست از مشاوره افرادی که در این زمینه تخصص دارند، نظیر مشاورین شرکت فرش سجاده آریا استفاده نمود تا ما را در نصب این نوع فرش ها به درستی یاری کنند و از اتلاف هزینه ی ما جلوگیری به عمل اورند.

در سایت فرش سجاده آریا می توانید بهترین نوع فرش سجاده را انتخاب کرده و سفارش دهید. برای خرید اینترنتی فرش سجاده ای می توانید از طرح های موجود در سایت فرش سجاده آریا دیدن فرمایید.

نحوه نصب فرش سجاده در مسجد چگونه است؟

نحوه نصب فرش سجاده ای در مسجد نیازمند تخصص و تجربه می باشد لذا پیشنهاد می کنیم این کار را به متخصصن این کار بسپارید. برای آشنایی با نحوه نصب فرش سجاده نیز می توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

آیا می توان شخصا اقدام به نصب فرش سجاده کرد؟

برای دریافت نتیجه بهتر و جلوگیری از دور ریز فرش پیشنهاد می کنیم نصب فرش سجاده را به متخصصین این کار بسپارید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا کنون امتیازی داده نشده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.